Poniedziałek – Piątek
8:30 do 16:30

Zadzwoń
do nas:

17 250 94 40

Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne (z ang. internallinking) jest bardzo ważnym elementem podczas optymalizowania strony internetowej, chociaż często nie wykorzystywanym, a wręcz zaniedbywanym. Jest to istotny proces wpływający na poprawienie pozycji wyszukiwania strony za pomocą wyszukiwarek internetowych, takich jak Google, Yahoo, czy Bing, a wszystko za sprawą sprawnego połączenia podstron składających się na całość naszej witryny. Wiąże się to oczywiście z szybszą i łatwiejszą możliwością pozycjonowania strony www, a co za tym idzie także z oszczędnością czasu i środków finansowych, które należałoby wydać na pozycjonowanie za pomocą na przykład linkowania zewnętrznego.

Linkowanie wewnętrzne a pozycja strony w wyszukiwarkach

Przemyślany internallinking nie tylko wpływa korzystnie na wynik wyszukiwania witryn internetowych, ale także ułatwia użytkownikom poruszanie się po stronie, chociażby poprzez odnośniki umieszczone w tekście, bezpośrednio odsyłające do podstron poświęconych, czy też nawiązujących do linkowanego wyrazu lub zdania. Zwielokrotnia to jednocześnie szansę na zwiększenie liczby obejrzanych podstron podczas każdorazowych odwiedzin witryny.

Optymalizacja strony internetowej Rzeszów

Optymalizacja strony internetowej Rzeszów

Dobrze przeprowadzone linkowanie wewnętrzne daje gwarancję, że tzw. roboty wyszukiwarek, skanujące strony internetowe, poprawnie zaindeksują wszelkie istotne treści. W tym celu należy pamiętać, aby linki tekstowe (Anchor Text) tworzyć w sposób przemyślany tak, aby wprost nawiązywały one do treści. Dlatego najlepszą metodą jest stosowanie linkowania opartego na słowach kluczowych danej witryny, co pozwala na budowanie sieci tematycznej wewnątrz naszego serwisu internetowego. Najistotniejszą kwestią w linkowaniu wewnętrznym, jest zatem połączenie ze sobą tych stron, na których zostały zawarte najistotniejsze treści, co znacznie obniża stopień odrzuceń w ramach hierarchii wyszukiwania stron.

Oprócz głównej nawigacji, która powinna znajdować się w witrynie jak najwyżej, należy wspomnieć o dodatkowej nawigacji jaką jest tzw. Breadcrumb (okruszki). Technika ta została stworzona, aby pomóc użytkownikom w określeniu swojego położenia (lokalizacji) względem strony www. Tak więc nawigacja okruszkowa jest kolejnym ważnym elementem, wpływającym na linkowanie wewnętrzne domeny.

Warto jednak pamiętać, że tak jak w innych dziedzinach tak i tu należy znać umiar. Według Google i jego aktualnych wytycznych suma linków, tak wewnętrznych jak i zewnętrznych, na jednej podstronie nie powinna przekraczać stu. Jeśli powyższe czynności zostaną poprawnie wykonane, wówczas przełożą się one na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, a do tego domena stanie się bardziej praktyczna, przejrzysta i przyjazna dla użytkowników.