Poniedziałek – Piątek
8:30 do 16:30

Zadzwoń
do nas:

17 250 94 40

Wybór hostingu

Hosting, kojarzy się przede wszystkim z udostępnianiem określonej pojemności pamięci masowej na serwerze. To jednak nie wszystko. Określenie to obejmuje również usługi związane z ową pojemnością - dostępność baz danych, obsługiwanych języków programowania i języków skryptowych, możliwą ilość przesyłu danych oraz dopuszczalność obciążenia użytkowanego serwera. Dlatego też, wybierając dostawcę hostingu, nigdy nie powinno sugerować się jedynie wielkością dostępnej pamięci. Nie zmienia to jednak faktu, że ilość przestrzeni dyskowej jest również ważna, zwłaszcza wówczas, gdy na danym serwerze ma funkcjonować więcej niż jedna strona WWW.

Jaki hosting wybrać i na co zwrócić uwagę?

Istotną kwestią przy wyborze hostingu jest oferowany przez dostawcę limit transferu, który określa jaka ilość danych może zostać wgrana na nasze konto, ale także pobrana. Obecnie spora liczba dostawców oferuje serwery z nielimitowanym przesyłem danych.

Hosting strony WWW

Hosting strony WWW

Bardzo ważną kwestią przy wyborze miejsca, na którym ma znaleźć się nasza strona, jest także obsługa przez dany serwer języków programowania stron internetowych i języków skryptów, gdyż, to właśnie ich dostępność będzie determinować jakość i zaawansowanie techniczne naszej strony, czyli zastosowania na niej  między innymi elementów multimedialnych i interaktywnych.

Należy pamiętać o tym, że serwery jak wszystkie inne maszyny mogą ulegać awariom. Dlatego przy wyborze usługi hostingowej powinno zwracać się uwagę na to, czy dany dostawca oferuje i zarazem gwarantuje tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych naszych danych, właśnie na wypadek awarii.

Warto także zapoznać się z tym, jakie usługodawca zapewnia metody ochrony dostępu do naszych danych na serwerze przez osoby trzecie. Nie bez znaczenia pozostaje również zapewniana przez firmę hostingową pomoc techniczna suportu.

Bardzo ważnym parametrem jest dozwolone obciążanie serwera generowane przez pliki PHP. Zazwyczaj jest ono wyrażane w punktach liczonych w skali miesięcznej. Po przekroczeniu ustalonego limitu, nasz hosting może zostać zablokowany. Skuteczna optymalizacja stron pozwala na zmniejszenie generowanego obciążenia.

Ostatnim elementem przy wyborze hostingu, co nie oznacza, że najmniej istotnym, jest oczywiście cena usługi i wszelkie koszty dodatkowe, jakie możemy ponieść z tytułu użytkowania serwera i związanych z tym wszystkich elementów hostingowych.